سیم مفتول مسوار

سیم مفتول مسوار با به کار گیری از نیروهای با تجربه و با استفاده از تکنولوژِی جدید و ماشین آلات پیشرفته .....

ادامه مطلب

 

 

 

مفتول آرماتوربندی و قالب بندی

این محصول از میلگردهای سایز 6/5 و 8 میلیمتر با عملیات کشش سرد در کلاف هایی با قطر 30 وبا وزن.....

ادامه مطلب

 

مفتول سفید یا اسید شور

این محصول جهت کارخانجات MESH و 3DPANEL  و کارخانجات  تولید محصولات جوشی و .....

ادامه مطلب

سیم مفتول

انتقاد از واردات گندله آهن با وجود توان تولید داخلی

یک فعال بازار فولاد کشور از واردات گندله سنگ آهن انتقاد کرد و گفت: این ماده اولیه تولید فولاد به اندازه کافی در کشور وجود دارد، ولی به دلیل توزیع نا مناسب، بخشی از آن از طریق واردات تامین می شود.

 

به گزارش صنایع مفتولی مهراد  به نقل از خبرگزاری دنیای معدن، فردوس امیری توسلی فعال بازار فولاد در استان هرمزگان با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها گفت: مواد اولیه شرکت فولاد خوزستان سنگ آهن (گندله) و ضایعات آهن است و دغدغه اصلی ما در تولید کمبود ماده خام است.

وی افزود: در کشور با کمبود سنگ آهن (گندله) مواجه نیستیم ولی توزیع آن نامناسب است و در حالی که در استان های همجوار هرمزگان معادنی وجود دارد که می توان ماده اولیه را از آنها تأمین کرد اما به دلیل اینکه اعتبارات به این منابع تخصیص داده نمی شود، نمی توان مواد اولیه را از آنجا تأمین کرد.

توسلی تصریح کرد: رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان در اسفند ماه سال 92 اعلام کرد که این استان می تواند به عنوان قطب فولاد کشور تبدیل شود و باید تلاش کند تا تولید را به 10 میلیون تن در سال برساند.

وی افزود: برای محقق شدن این موضوع همت و اراده ملی لازم است و باید کارگروهی در سطح ملی و استانی در زمینه فولاد تشکیل شود تا مشکلات صنعت فولاد کشور را رصد کند.

فعال بازار فولاد با بیان اینکه یکی از نیازهای اولیه شرکت های فولاد آب است، اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور در حال حاضر با بحران آب مواجه است احداث کارخانه ها در مناطقی که این بحران را دارند، منطقی و اصولی نیست.

وی افزود: اگر کارخانه های فولاد در مناطق کم آب احداث شود با کم آبی مواجه می شوند و قطعاً به فعالیت نمی توانند ادامه دهند.

توسلی اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که سرمایه گذاران صنعت فولاد کشور در کنار آبهای خلیج فارس کارخانه احداث کنند چرا که در بندرعباس زیرساخت های لازم از قبیل حمل ریلی و دریایی وجود دارد و همچنین اسکله شهید رجایی یک مزیت به شمار می رود و امکان رقابت در زمینه این صنعت با دنیا راحت تر فراهم می شود.

فعال بازار فولاد تصریح کرد: جزیره ای عمل کردن و اینکه هر فرد سرمایه گذار در کنار معدن خود کارخانه ای تأسیس کند، درست نیست، زیرا احداث چنین کارخانه هایی نیاز به کار کارشناسی دارد.

وی افزود: دغدغه اصلی ما سنگ آهن (گندله) است و ما می خواهیم بخشی از معادنی که در نزدیکی شرکت فولاد هرمزگان واقع شده است، را به شرکت فولاد خوزستان برای تولید اختصاص دهند و این نیازمند همت مسئولان و متولیان امر در بخش صنعت و معدن است.

توسلی تصریح کرد: در حالی که ماده اولیه سنگ آهن در کشور به میزان کافی وجود دارد، اما تخصیص منابع بهینه و کارشناسی نیست.

وی افزود: نمی توان در یک فعالیت صنعتی مانند تولید شرکت ما گندله یا همان ماده اولیه را با دلار وارد کرد و شمش یا ماده تولیدی را با ریال فروخت و این مسئله توجیه اقتصادی ندارد.

فعال بازار فولاد بیان داشت: در سال برای 1.5 میلیون تولید کارخانه 2 میلیون و 800 هزار تن سنگ آهن (گندله) نیاز است که علیرغم وجود این ماده در کشور به حد کافی مجبوریم بخشی از آن را از طریق واردات تأمین کنیم.

توسلی با بیان اینکه برخی از معادن سنگ آهن در مناطق کم آب کشور واقع شده اند اظهار داشت: بعضی از استانهای کشور روی خط قرمز آبی قرار دارند، در حالی که معادن مورد نیاز صنایع فولاد هم در آنجا واقع است، ولی با وجود بحران کم آبی مجوز احداث کارخانه های فولاد در آنجا داده می شود.

وی افزود: این کارخانه 95 هزار هکتار وسعت دارد و با ظرفیت 1.5 میلیون تن در سال مشغول فعالیت است که در سال گذشته موفق به تولید یک میلیون و 700 هزار تن شد.

فعال بازار فولاد بیان داشت: این کارخانه در حال حاضر برای 3 هزار نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته است و در 6 ماهه اول سال جاری 220 هزار تن شمش یا اسلب که در صنایع کشتی سازی  و لوله های انتقال گاز و نفت به کار می رود، تولید کرده که بخشی از آن به مصرف داخل می رسد و بخشی هم صادر می شود

تصویر روز