سیم مفتول مسوار

سیم مفتول مسوار با به کار گیری از نیروهای با تجربه و با استفاده از تکنولوژِی جدید و ماشین آلات پیشرفته .....

ادامه مطلب

 

 

 

مفتول آرماتوربندی و قالب بندی

این محصول از میلگردهای سایز 6/5 و 8 میلیمتر با عملیات کشش سرد در کلاف هایی با قطر 30 وبا وزن.....

ادامه مطلب

 

مفتول سفید یا اسید شور

این محصول جهت کارخانجات MESH و 3DPANEL  و کارخانجات  تولید محصولات جوشی و .....

ادامه مطلب

سیم مفتول

دستاورد تحریم زدایی از صنعت

ایجاد فضای باثبات اقتصادی

ایجاد فضای باثبات در اقتصاد کشور یکی دیگر از نتایج تحریم‌زدایی است، طوری که در گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت از «انسجام تحول‌ساز و پیش‌برنده در اقتصاد» به‌عنوان یکی دیگر از اتفاقات پس از ابرجام در بخش صنعت یاد شده است. طی سال‌های گذشته عدم ثبات اقتصادی در کشور موجب شد تا امکان برنامه‌ریزی از فعالان صنعتی گرفته شود، روندی که فعالان صنعتی معتقدند با لغو تحریم‌های بین‌المللی شرایط برای تحقق آن فراهم می شود. نداشتن برنامه تولیدی علاوه بر از دست دادن شرایط برای امکان سنجی بازار داخلی بازارهای صادراتی تولیدکنندگان را نیز با چالش‌های بسیاری مواجه کرد. حال با توجه به لغو تحریم‌های بین‌المللی شرایط برای ثبات نسبی در فضای کسب و کار و مولفه‌های کلان اقتصادی (به ویژه نرخ ارز)، تغییر نقش از انفعالی به فعال موثر در عرصه اقتصاد بین‌المللی، قابلیت برنامه‌ریزی مبتنی بر امکان‌پذیری پیش‌بینی و آینده نگری، ارتباط و اتصال به مبادی پیشرفته علمی و فناوری برای بهره‌برداری در توسعه اقتصادی و ارتقای سطح شفافیت در اقتصاد و فراهم شدن شرایط حذف فساد و رانت در کشور فراهم خواهد شد. «دستیابی به جایگاه شایسته در زنجیره ارزش و اقتصاد جهانی» را می‌توان یکی دیگر از نتایج تحریم‌زدایی در بخش صنعت یاد کرد. روندی که شرایط را برای حذف محدودیت در منابع و مبادی تدارک اقتصاد کشور و در نتیجه کاهش قیمت و افزایش کیفیت اقلام مورد نیاز اقتصادی فراهم خواهد کرد.

از سوی دیگر در سال‌های تحریم دسترسی به بازارهای صادراتی برای فعالان صنعتی با چالش‌های بسیاری همراه بود و در برخی مواقع از دست دادن بازارهای صادراتی را به همراه داشت،با توجه به لغو تحریم‌های بین‌المللی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گزارش خود نبود محدودیت در مقاصد و بازارهای صادراتی و در نتیجه امکان‌پذیری تحقق هر چه بیشتر برون‌گرایی در اقتصاد را یکی دیگر از اتفاقات تحریم‌زدایی از صنعت یاد کرده‌اند، به‌طوری که با رفع موانع دسترسی به بازارهای صادراتی شاهد تقویت و ارتقای توان درون‌زایی اقتصاد ناشی از افزایش تحقق برون‌گرایی و امکان بهره‌برداری از منابع مالی دنیا و جذب سرمایه‌گذاری خارجی درجهت ارتقای درون‌زایی و برون‌نگری اقتصاد خواهیم بود. «کاهش قابل توجه هزینه‌های مبادله» را می‌توان یکی دیگر از اثرات لغو تحریم‌های بین‌المللی دانست. رفع محدودیت‌ها برای مبادلات بانکی و باز شدن سوئیفت، کاهش هزینه ها، از طریق تامین نیازمندی‌های تولید با قیمت کمتر و کیفیت بالاتر، بهره‌برداری از رقابتی شدن مبادی خارجی تامین نیازمندی‌ها و کاهش ریسک و کوتاه شدن زنجیره تامین و حذف واسطه‌های تجاری را می‌توان از دیگر اثرات تحریم‌زدایی در بخش صنعت دانست.

علاوه بر چهار عامل تاثیرگذار بر بخش صنعت با توافق ایران با 6 کشور قدرتمند ما شاهد سفر بیش از 65 هیات خارجی با سرپرستی وزرا و مقامات این کشورها، سفر بیش از 800 مقام دولتی به همراه 2045 شرکت خصوصی بوده‌ که امضای حدود 70 فقره تفاهم‌نامه دولتی و امضای 82 سند همکاری مابین سازمان‌های زیرمجموعه وزارت متبوع یا بنگاه‌های اقتصادی ایرانی با شرکت‌های معتبر خارجی در بخش صنعت و معدن را به همراه داشته است. در این خصوص همچنین می‌توان به 35 تفاهم‌نامه، 18 قرارداد و 29 قرارداد وارد مراحل اجرایی شده نیز اشاره کرد. همچنین در این مدت شاهد افزایش 30‌درصدی تعداد شرکت‌کنندگان خارجی در نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و افزایش تعداد موافقتنامه‌های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری ایران با سایر کشورها بودیم. از سوی دیگر در این دوران بیش از 10 موافقت‌نامه با کشورهای بزرگ و اقتصادهای توسعه‌یافته دنیا از جمله روسیه، فرانسه، ژاپن و اسلواکی منعقد شده است و انعقاد موافقت نامه با چند کشور دیگر هم در مراحل نهایی است.

تصویر روز