سیم مفتول مسوار

سیم مفتول مسوار با به کار گیری از نیروهای با تجربه و با استفاده از تکنولوژِی جدید و ماشین آلات پیشرفته .....

ادامه مطلب

 

 

 

مفتول آرماتوربندی و قالب بندی

این محصول از میلگردهای سایز 6/5 و 8 میلیمتر با عملیات کشش سرد در کلاف هایی با قطر 30 وبا وزن.....

ادامه مطلب

 

مفتول سفید یا اسید شور

این محصول جهت کارخانجات MESH و 3DPANEL  و کارخانجات  تولید محصولات جوشی و .....

ادامه مطلب

سیم مفتول

مذاکره با 6 بانک اروپایی برای دریافت فاینانس

 

مدیرعامل بانک صنعت و معدن از مذاکره با شش بانک‌ بزرگ اروپایی برای دریافت خطوط فاینانس خبرداد و گفت که رقم این اعتبار، حدود سه میلیارد یورو است.علی اشرف افخمی در نشستی خبری اظهار کرد: در دو سال ۱۶۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی خط اعتباری گرفتیم که تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.وی با اشاره به اینکه از سال گذشته واحد بانکداری صنایع کوچک و متوسط را در بخش صنعت و معدن راه‌اندازی کردیم، گفت: اما این واحد از امسال کار خود را توسعه داده به طوری که به ۷۱۲ واحد با رقم ۹۷۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است که البته مصوبات، بیشتر از این رقم بود.
مدیر عامل بانک صنعت و معدن ادامه داد: با احتساب ضمانتنامه‌های صادر شده، مجموع تسهیلات پرداختی به ۱۱۰۰ میلیارد تومان بالغ می‌شود.افخمی با اشاره به گشایش اعتبارات در بخش‌های مختلف بانکی گفت: در بخش بانک‌های اروپایی، گشایش‌هایی انجام شده است‌ از جمله اینکه در آسیای جنوب شرقی از محل سوئیفت ۳۳۲ میلیون دلار گشایش اعتبار داشتیم.
وی افزود: علاوه بر آن دو خط اعتباری پس از برجام داریم. همچنین به عنوان دومین بانک توانستیم ۴۰۰ میلیون دلار خط اعتباری از اِگزیم بانک هندوستان دریافت کنیم که عملیاتی شده است.مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه نخستین محموله با اعتبار ۱۲۰ میلیون دلار بود که تحویل گرفتیم، تصریح کرد: تا سقف ۱۵۰ میلیون دلار هم در مرحله‌ بعدی می‌توانیم از این محل تجهیزات مورد نیاز کشور را خریداری کنیم.افخمی به خط اعتباری جدید دیگری اشاره کرد و گفت: قرارداد این خرید اعتباری در مرحله نهایی قرار دارد که تمامی کارهای آن انجام شده و امضاهای پایانی آن مانده که این خط اعتباری از کره‌‌جنوبی با رقم ۱۰۰ میلیون دلار برای فاینانس مواد اولیه است که شروع می‌شود و رقم قابل افزایش است.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن با تاکید بر اینکه همه اینها مورد تایید بانک مرکزی قرار گرفته است، اظهار داشت: ما با بانک‌های بزرگ اروپایی در حال مذاکره هستیم که هنوز نهایی نشده است از جمله با شش بانک اروپایی به صورت کنسرسیوم وارد مذاکره شده‌ایم که رقم آن حدود سه میلیارد یورو است.
وی با اشاره به اینکه با دو بانک بزرگ چینی هم مذاکراتی انجام شده که هر کدام از آنها یک میلیارد یورو خط اعتباری خواهد بود، اظهار داشت: قدم‌های خوبی برداشته شده به طوری که آخرین آمار روز گذشته نشان می‌دهد که رابطه کارگزاری ما با ۵۷ بانک خارجی قطعی شده است.
افخمی ادامه داد: این ۵۷ بانک در ۲۲ کشورهستند که ۱۴ بانک اروپایی و ۸ بانک هم آسیایی است و امیدواریم صرفه‌جویی که از محل نقل و انتقال پول به دست می‌آید، عاید کشور شود.
مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ما سهامدار یک بانک اروپایی به نام «بانک تجاری ایران و اروپا» هستیم که مقر آن در اروپاست، افزود: این بانک در پنج ماه گذشته رقمی که به صورت یورو در اروپا جابه‌جا کرده، 5/5 میلیارد یورو بوده است که در گذشته ما باید ۱۰ تا ۱۱ درصد بابت انتقال این پول کارمزد پرداخت می‌کردیم.وی با اشاره به اینکه اکنون این رقم به زیر نیم درصد رسیده است، گفت: پرداخت ۱۰ تا ۱۱ درصد کارمزد، هزینه زیادی بود که به کشور تحمیل می‌شد اما در حال حاضر صرفه‌جویی زیادی را از این محل به دست آورده‌ایم که این هم از نتایج برجام بود.
افخمی با اشاره به طرح‌هایی که پنج ماهه ابتدایی امسال با تامین مالی پروژه‌ها به نتیجه رسیده است، افزود: ۳۰ طرح عملا در پنج ماهه امسال به تولید و بهره‌برداری رسید که ۱۳ واحد بزرگ و ۱۷ واحد کوچک و متوسط بوده است.
مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در واحدهای بزرگ ۵۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام شد که این سرمایه‌گذاری از محل منابع مالی بانک بوده مانند پتروشیمی مهاباد یا نیروگاه کهنوج است.وی با اشاره به ورود بانک صنعت و معدن به پروژه‌های بزرگ زیرساختی اظهار داشت: یکی از این پروژه‌ها، خطوط راه‌آهن و توسعه شبکه بود که برای نخستین بار قطار سریع‌السیر را با تامین مالی از محل خط اعتباری چین با رقم 8/1 میلیارد دلار انجام دادیم که LC آن باز شده و پروژه عملیاتی شده است.
افخمی با اشاره به اینکه امیدواریم این پروژه مطابق با زمانبندی در 5/2 سال به بهره‌برداری برسد، افزود: در پروژه برقی کردن قطار تهران- مشهد هم مطالعاتی را برای فاینانس انجام دادیم و اگر موفق به دریافت فاینانس اروپا یا چین شویم، این دومین پروژه بزرگ ما در بخش زیرساخت خواهد بود.

همچنین با اشاره به قرارداد با صندوق توسعه ملی اظهار داشت: این صندوق منابع ارزی ما را تامین می‌کند که دو قرارداد بزرگ با آنها داشتیم، اول مربوط به سال ۹۲ بود که 9/5 میلیارد یورو قرارداد بسته شده بود که از این رقم 1/4 میلیارد یورو گشایش اعتبار کردیم.
مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت افزود: از این میزان حدود دو میلیارد یورو گشایش اعتبار شده است و قرارداد آن 1/3 میلیارد یورو بود که تاکنون 9/2 میلیارد یورو را به مرحله قرارداد رساندیم.
وی با اشاره به گشایش اعتبار در پنج ماهه ابتدایی امسال گفت: در این مدت ۳۴۱ میلیون یورو گشایش اعتبار شده است که امیدواریم تا پایان سال این گشایش اعتبار به دو میلیارد یورو برسد البته این غیر از سپرده‌گذاری ارزی است که از صندوق توسعه ملی گرفتیم.
افخمی با اشاره به حضور این بانک در پروژه‌های نفت و گاز گفت: ما در سال ۹۴، ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه سپرده گرفتیم که آن را در اختیار بخش نفت و گاز قرار دادیم. همچنین در این مدت ۲۰۰ میلیون دلار خط اعتباری که از صندوق گرفته بودیم را تسویه کردیم و دیگر بدهی به صندوق توسعه ملی نداریم.
وی با اشاره به اینکه بانک صنعت و معدن یک بانک توسعه‌ای است و شعب زیادی ندارد، افزود: ما ۶۲ شعبه در کشور داریم که آن هم برای تسهیل رابطه با مشتریان است‌ بنابراین سپرده جذب نمی‌کنیم به همین دلیل منابع باید از محل سرمایه‌های بانک باشد که موضوعیت اصلی بانک‌های توسعه‌ای هم همین است.
مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت افزود: سرمایه بانک از سال ۸۶ که به ۲۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته بود تا سال ۹۴ افزایشی نداشت اما در سال ۹۴، ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه دادیم که سرمایه بانک به ۲۶۰۰ میلیارد تومان رسید.
وی با اشاره به اینکه این رقم معادل ۸۰۰ میلیون دلار است که بسیار سرمایه پایینی به شمار می‌رود، گفت: الان سرمایه بانک به حدود چهار هزار میلیارد تومان در هفته گذشته رسیده است.
افخمی با بیان اینکه در سال‌های ۹۳ و ۹۴ حدود ۸۷۵ میلیارد تومان خط اعتباری از بانک مرکزی گرفتیم، گفت: علاوه بر این ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر هم اختصاص پیدا می‌کند که صرف صنایع کوچک و متوسط خواهد شد.
مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در این دو سال ما ۱۶۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه خط اعتباری گرفتیم، اظهار داشت: تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان از این راه بازپرداخت کردیم. همچنین در سال ۹۴، هشت هزار میلیارد تومان پرداختی داشتیم که امسال به همین میزان افزایش پیدا خواهد کرد.

تصویر روز