سیم مفتول مسوار

سیم مفتول مسوار با به کار گیری از نیروهای با تجربه و با استفاده از تکنولوژِی جدید و ماشین آلات پیشرفته .....

ادامه مطلب

 

 

 

مفتول آرماتوربندی و قالب بندی

این محصول از میلگردهای سایز 6/5 و 8 میلیمتر با عملیات کشش سرد در کلاف هایی با قطر 30 وبا وزن.....

ادامه مطلب

 

مفتول سفید یا اسید شور

این محصول جهت کارخانجات MESH و 3DPANEL  و کارخانجات  تولید محصولات جوشی و .....

ادامه مطلب

سیم مفتول

کنترل اوراق تسهیلات مسکن در زمان بحران

ارکان بازار سرمایه در تلاش هستند تا ثبات قیمتی برای اوراق تسهیلات مسکن برقرار شود، دراین راستا بانک مسکن نیز درحال طراحی برنامه‌ای است تا برای «تسه»ها بازارگردانی و در مواقع بحران و افزایش تقاضا بازار را کنترل کند. امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینکه فرابورس و سایر ارکان بازار سرمایه در تلاش هستند تا ثبات قیمتی برای اوراق تسهیلات مسکن برقرار شود، گفت: برای دستیابی به این مقصود راهکارهایی درنظر گرفته شده است. وی ادامه داد: به همین منظور در راستای از بین رفتن سفته‌بازی در اوراق تسهیلات مسکن، قانونی تصویب شده است که بر اساس آن معامله‌گرانی که اوراق مربوط به ماه‌‌های آبان 94 و پیش از آن را خریداری کرده باشند به مدت دو ماه با محدودیت عدم فروش این اوراق روبه‌رو هستند و اگر اوراق تسه آذر 94 به بعد را نیز خریداری کنند به مدت چهار ماه قادر به فروش این اوراق در بازار نخواهند بود. وی در خصوص افزایش قیمت اوراق تسه به دلیل کاهش عرضه اوراق در هفته‌های گذشته نیز گفت: مهم‌ترین موضوع در این زمینه منابع بانکی است چرا‌که منابع بانک مسکن محدود است و باید نقدینگی لازم وجود داشته باشد تا بتوانیم این اوراق را به دست مردم برسانیم. هامونی در ادامه اضافه کرد: از سوی دیگر تعادل اوراق تسهیلات مسکن در بازار سرمایه موضوعی زمان‌بر است چرا‌که سپرده‌‌گذار باید پول بگذارد و منبع «تسه»‌ها مشخص شود و سپس آنها را وارد بازار کند. در این میان فاصله زمانی بین فضای عرضه و تقاضا وجود دارد و بانک مسکن به خودی خود نمی‌تواند تسه تولید کند بلکه بر اساس سپرده‌گذاری‌ها تسه‌ها تولید می‌شود و بانک مسکن از سپرده‌‌گذاران بزرگ تقاضا می‌کند تا سپرده‌گذاری کنند تا با آن منابع بانک بتواند اوراق جدید منتشر کند. مدیرعامل فرابورس ادامه داد: با وجود همه این موارد، بانک مسکن در حال طراحی برنامه‌ای است تا بتواند برای «تسه»ها بازارگردانی کند تا در مواقع بحران و افزایش تقاضا بازار را کنترل کند.
استقراض دولت از مردم با اوراق اسناد خزانه
وی همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته برای نخستین‌بار در تاریخ بازار سرمایه کشور، اوراق اسناد خزانه را در فرابورس منتشر کردیم، اضافه کرد: دولت بر اساس اوراق اسناد خزانه می‌تواند از مردم برای تسویه بدهی‌های خود استقراض کند. هامونی ادامه داد: پس از روی کار آمدن دولت یازدهم راه‌اندازی اسناد خزانه اسلامی به صورت جدی در بازار سرمایه مطرح شد و تیم اقتصادی دولت نیز با جدیت تمام، تصمیم به اجرای این طرح گرفت که در نهایت در نیمه سال گذشته سازوکار انتشار این اوراق در فرابورس عملی شد. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه چند ده میلیارد تومان از این اوراق مورد معامله قرار می‌گیرد، گفت: سررسید مراحل سوم تا پنجم اسناد خزانه اسلامی نیز متناسب با زمان انتشار آنها در روزهای 21 مهر، 21 آبان و 9 آذر 1395 صورت خواهد گرفت، ضمن اینکه یکشنبه 21 شهریورماه شاهد سررسید اسناد خزانه اسلامی مرحله دوم هستیم. مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه انتشار اسناد خزانه، اقدامی بزرگ برای اقتصاد کشور است، اذعان داشت: به دلیل بازدهی مناسب، این اوراق مطلوبیت خود را با گذر زمان از دست نمی‌دهند چرا‌که با توجه به تغییراتی چون کاهش نرخ سود بانکی، جذابیت این اوراق افزایش یافته است. وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که دولت برای بهبود شرایط بازار سرمایه چه اقداماتی باید انجام دهد، بیان کرد: دولت مهم‌ترین تصمیم‌گیرنده در حوزه‌های مختلف اقتصادی است که این تصمیمات بر بازار سهام اثرگذار هستند.
بر این اساس مشکلاتی همچون بحث نرخ‌گذاری خوراک پتروشیمی و بهره مالکانه کماکان وجود دارد که باید برای رفع این ابهامات اقداماتی انجام شود. هامونی در خصوص اقدامات انجام شده در راستای پذیرش شرکت‌های دانش‌بنیان فرابورس در بورس نیز گفت: بحث شرکت‌های دانش‌بنیان ذیل موضوع شرکت‌های کوچک قرار دارد و بر این اساس تابلوی ویژه برای «‌های‌تک» راه‌اندازی شده است که شرکت‌های دانش‌بنیان در آن فعال خواهند شد و پذیرش این شرکت‌ها نیز با تشکیل جلسه هیات پذیرش شرکت‌های کوچک مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مدیرعامل فرابورس اضافه کرد: از سوی دیگر موافقت اصولی صندوق‌های جسورانه نیز اخذ شده است و شرکت تامین سرمایه و شرکت‌های سرمایه‌گذاری به عنوان ضامن در این زمینه هستند و در حال حاضر مراحل ثبت شرکت‌ها را طی می‌کنند.

 

تصویر روز