سیم مفتول مسوار

سیم مفتول مسوار با به کار گیری از نیروهای با تجربه و با استفاده از تکنولوژِی جدید و ماشین آلات پیشرفته .....

ادامه مطلب

 

 

 

مفتول آرماتوربندی و قالب بندی

این محصول از میلگردهای سایز 6/5 و 8 میلیمتر با عملیات کشش سرد در کلاف هایی با قطر 30 وبا وزن.....

ادامه مطلب

 

مفتول سفید یا اسید شور

این محصول جهت کارخانجات MESH و 3DPANEL  و کارخانجات  تولید محصولات جوشی و .....

ادامه مطلب

سیم مفتول

۸ هزار میلیارد تومان بدهی مالیاتی کارتهای بازرگانی منطقی نیست

 

 

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران وچین با بیان این که ۸۰۰۰میلیارد تومان بدهی مالیاتی کارتهای بازرگانی منطقی نیست گفت: بسیاری از تجار به صورت قانونی کالا واردات کرده اند و مالیات خود را در پایان سال مالیاتی پرداخت می‌کنند.


مجید رضا حریری درباره شرایط صدور کارت بازرگانی گفت: داشتن کارت بازرگانی براساس قانون برای صادرات و واردات لازم است. در واقع مجوز کار بازرگانی، داشتن کارت بازرگانی است و هر کسی ‌بخواهد کار صادراتی یا وارداتی انجام دهد باید کارت بازرگانی داشته باشد.

وی افزود: بر اساس قانون، کسانی که می‌خواهند کارت بازرگانی بگیرند باید عضو اتاق بازرگانی باشند.

عضو اتاق بازرگانی ایرانی درباره بدهی 8000میلیارد تومانی به جای مانده ناشی از سوءاستفاده از کارت بازرگانی اظهار کرد: این رقم نمی‌تواند منطقی باشد، طبق توضیحات رئیس سازمان مالیاتی این عدد مربوط به قبل از سال 92 است در آن دوره نرخ ارز 1000تومان بوده است   اگر رقم 25درصد مالیات رابرای واردات در نظر بگیریم یعنی 320میلیارد دلار واردات داشته ایم که این عدد با رقم کل واردات دهه 80برابری نمیکند.

وی افزود، از طرفی باید به این نکته توجه داشت که همه واردات با کارتهای بازرگانی به اصطلاح  یکبار مصرف انجام نشده است و بسیاری از تجار نیز به صورت قانونی کالا  واردات کرده اند و مالیات خود را در پایان سال مالیاتی پرداخت می‌کنند که حتما شامل این رقم 8000میلیارد تومان نمی شود.

حریری خاطر نشان کرد: اخیرا موضوع رتبه‌بندی کارت‌های بازرگانی با دو موضوع مقابله با قاچاق و فرار مالیاتی مطرح شده‌ و مدعی شده‌اند که 8 هزار میلیارد تومان معوقه مالیاتی وجود دارد که مربوط به کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف است.

در روزهای گذشته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند صدور کارتهای بازرگانی و سوءاستفاده از آنها، بار دیگر به رقم فرار مالیاتی 8000میلیارد تومانی اشاره کرده بود.

تصویر روز