سیم مفتول مسوار

سیم مفتول مسوار با به کار گیری از نیروهای با تجربه و با استفاده از تکنولوژِی جدید و ماشین آلات پیشرفته .....

ادامه مطلب

 

 

 

مفتول آرماتوربندی و قالب بندی

این محصول از میلگردهای سایز 6/5 و 8 میلیمتر با عملیات کشش سرد در کلاف هایی با قطر 30 وبا وزن.....

ادامه مطلب

 

مفتول سفید یا اسید شور

این محصول جهت کارخانجات MESH و 3DPANEL  و کارخانجات  تولید محصولات جوشی و .....

ادامه مطلب

سیم مفتول

پیشنهاد اروپایی‌ها برای توسعه لایه نفتی پارس جنوبی

علی کاردر با اشاره به تولید نفت از لایه نفتی پارس جنوبی گفت: ما ابتدا کار تولید را خودمان شروع می کنیم به طوریکه تا بهمن ماه به تولید ۳۵ هزار بشکه در روز می رسانیم و بعد پیشنهادهای شرکت های خارجی را برای توسعه لایه نفتی بررسی خواهیم کرد.

وی در پاسخ به اینکه فقط شرکت مرسک دانمارک برای توسعه لایه نفتی پیشنهاد داده است تصریح کرد: خیر. شرکت های خارجی دیگری هم پیشنهاد داده اند و به همین دلیل توسعه لایه نفتی قطعا به مناقصه خواهد رفت.

این در حالی است که غلامرضا منوچهری اخیرا در جمع خبرنگاران با اشاره به مذاکرات انجام گرفته با شرکت «مرسک» دانمارک برای مشارکت در فاز دوم توسعه لایه نفتی پارس جنوبی،گفته است: استفاده از فنآوری‌های روز و حفاری افقی با توجه به سنگین بودن نفت لایه نفتی پارس جنوبی از مهمترین سناریوهای توسعه‌ای این میدان مشترک نفتی با قطر است.

معاون امور مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه این فنآوری‌ها در اختیار شرکت‌های بین‌المللی است، تصریح کرد: نفت این میدان سنگین است و شرکت‌ها باید از همان ابتدا روش‌های IOR و EOR برای توسعه لایه نفتی پارس جنوبی استفاده کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون حفاری ۳۰۰ حلقه چاه در لایه نفتی پارس جنوبی در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: توسعه فاز دوم لایه نفتی از جمله اولویت‌های وزارت نفت بوده که در قالب قراردادهای جدید نفتی توسعه خواهد یافت.

منوچهری با اشاره به مذاکره با شرکت دانمارکی (مرسک) برای توسعه این لایه نفتی در فاز دوم توسعه هم توضیح داد: مذاکرات در حال انجام است اما هنوز به قطعیت نرسیده‌ایم اما به نظر می‌رسد این شرکت دانمارکی از جمله شرکت‌های قوی برای توسعه لایه نفتی پارس جنوبی است.

معاون شرکت ملی نفت با بیان اینکه قطر هم اکنون ۳۰۰ حلقه چاه برای برداشت از لایه نفتی حفاری کرده است، خاطرنشان کرد: ایران باید حداقل دو سوم این میزان را حفاری کند تا بتوانیم در یک دوره طولانی ۲۰ ساله تولید از لایه نفتی را به ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهیم.

به گفته این مقام مسئول مطالعات اخیری که بر روی میزان ذخایر لایه نفتی پارس جنوبی انجام داده‌ایم نشان می‌دهد که می‌توانیم نزدیک به این عدد از این میدان مشترک برداشت کنیم.

همچنین اخیرا صحبت هایی از مذاکره شرکت مرسک با شرکت پتروایران به منظور مشاکرت ۱۰ درصدی برای حضور در لایه نفتی پارس مطرح شده است اما هنوز مقام رسمی این موضوع را تایید و یا تکذیب نکرده است.

 

تصویر روز