سیم مفتول مسوار

سیم مفتول مسوار با به کار گیری از نیروهای با تجربه و با استفاده از تکنولوژِی جدید و ماشین آلات پیشرفته .....

ادامه مطلب

 

 

 

مفتول آرماتوربندی و قالب بندی

این محصول از میلگردهای سایز 6/5 و 8 میلیمتر با عملیات کشش سرد در کلاف هایی با قطر 30 وبا وزن.....

ادامه مطلب

 

مفتول سفید یا اسید شور

این محصول جهت کارخانجات MESH و 3DPANEL  و کارخانجات  تولید محصولات جوشی و .....

ادامه مطلب

سیم مفتول

کاهش تعرفه واردات خودرو به نصف اشتباه بود/ کسی جسارت اصلاح تعرفه را ندارد

 

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه چند سال اخیر ایران بزرگترین بازار مصرفی کالاها و خودروهای چینی شده است، گفت: تعرفه واردات خودرو باید ۹۰ درصد شود اما متأسفانه هنوز کسی جسارت برگرداندن تعرفه ها به سال ۹۱ را ندارد.

آرش محبی نژاد با اشاره به اینکه یک تصمیم اشتباه در سال 91 باعث شد تا تعرفه واردات خودرو و قطعات نصف شود، اظهارداشت: در سال 91 ارز مبادله ای مبنای محاسبه تعرفه ها قرار گرفت همین امر با اعتراض زیادی روبه رو شد و دولت در ادامه تعرفه ها را نصف کرد. براساس این تصمیم میزان واردات خودرو که در سال 90 حدود 35 هزار دستگاه بود در سال  92 به 103 هزار دستگاه رسید.

وی با بیان اینکه در طول چند سال اخیر کاهش تعرفه واردات خودرو و قطعات مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است، افزود: وقتی واردات برای افراد سود آور باشد به هیچ دلیل حاضر به سرمایه گذاری در بخش تولید نخواهند شد. برای رفع این موضوع نامه نگاری مختلفی را با کمیسیون صنایع مجلس و حتی وزارت صنعت انجام دادیم اما متأسفانه هنوز جسارت برگردانندن تعرفه ها به سال 91 وجود ندارد.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو با اعلام اینکه به پیشنهاد ما باید تعرفه خودرو  با محاسبه 75 درصد نرخ رقابتی و 15 درصد حمایت از تولید داخلی به 90 درصد بازگردد، تصریح کرد:  در مورد قطعه هم به نظر ما باید تعرفه ها با 32 درصد برسد. امروز قطعات خودرو با تعرفه 15 و حتی 5 درصدی وارد کشور می شوند که همین امر نشان می دهد این تعرفه ها 50 درصد سوبسید را به کالاهای وارداتی داده و از آن طرف آسیب های جدی را به تولیدکنندگان داخلی وارد کرده است.

محبی نژاد اضافه کرد: اعمال تعرفه های مناسب برای واردات خودرو باعث شده تا در چند تا اخیر ایران بزرگترین بازار مصرفی کالاها و خودروهای چینی باشد به نحوی که سالانه 20 هزار دستگاه خودروی چینی به صورت سی بی یو و 100 هزار دستگاه خودرو در قالب سی کی دی وارد کشور می‌شود.

تصویر روز